Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie z leśnikiem

Zajęcia edukacyjne w wakacje? Czemu nie.

W Nadleśnictwie Dobrzejewice spotkania z leśnikiem stały się już nieodzowną częścią naszej pracy jak i planów zajęć pedagogów. Grupy uczniów spotykają się na Szkółce Leśnej Bielawy, gdzie poznają „życie lasu" od ziarenka przez sadzonkę do otaczających szkółkę drzewostanów jak i  przy siedzibie Nadleśnictwa w „Leśnym Zakątku".

 

Zajęcia edukacyjne w wakacje? Czemu nie. Zajęcia takie odbyły się w „Leśnym Zakątku" gdzie dzieci w ramach projektu „Kolory Lata" realizowanego przez TPD Koło Gminne Lubicz mogły poznać pracę leśnika, czym jest las, kto mieszka w lesie i jakie są sposoby ochrony.  Zajęcia poprowadził leśniczy Leśnictwa Osiek Bartosz Różycki wraz z podleśniczym Pawłem Jeschke. Dzieci mogły zobaczyć narzędzia codziennej pracy leśnika, np. rejestrator, numerator, klupa.

 

 Nie zabrakło też OSP przy Nadleśnictwie Dobrzejewice i naszych Druhów wraz z samochodem gaśniczym oraz umundurowaniem bojowym które szybko stały się główną atrakcją zajęć i z pewnością pozostawiły dużo miłych wspomnień.