Lista aktualności Lista aktualności

Huraaa! Do lasu!!!

W niedzielę 18 marca 2018r. najmłodsi sportowcy z Uczniowskiego Klubu Sportowego: Comets Mazowsze udali się do lasu na 2,5 km spacer.

Przed swoją wędrówką spotkali się z leśnikami z Nadleśnictwa Dobrzejewice. Wysłuchali opowieści o lesie, pracy leśnika i wilkach. Leśne małżeństwo o ptasim nazwisku Czajka, pokazało sprzęt jakim pracują i znalezione w lesie poroże łosia. W ramach zabawy dzieci wybierały najgrubszą brzozę, po czym wraz z leśnikami dokonali pomiarów prawdziwym średnicomierzem używanym w lesie. Już 5 minut aktywności na świeżym powietrzu wystarczy, by odczuwalnie poprawić nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Merytorycznie przygotowani do wyprawy, ruszyli w las.  I tym razem natura dostarczyła moc wrażeń. Po wędrówce wygłodniałe Tygrysy zjadły kiełbaski i ugrzały się przy ognisku. Przygotowana przez trenera gorąca herbata smakowała im wyjątkowo. Tygrysy już czekają na wiosnę, by móc powrócić do pięknego lasu i odbyć kolejny trening w terenie. A że zabawa była przednia, sprawdźcie sami w galerii.

Fot. Robert Szwajkowski (trener), Kamila Czajka