Lista aktualności Lista aktualności

Drzewa to nasza specjalność!

Nie kto inny jak leśnicy, postawili sobie za cel produkcję najwyższej jakości materiału roślinnego.

Może dlatego, że to leśnicy, nie tylko zachowują, ale i zwiększają powierzchnię lasów w Polsce poprzez coroczne odnowienia i zalesienia. Nikt w Polsce nie sadzi tyle co Lasy Państwowe. Niebagatela 500 000 000 drzew rocznie! Znają się na uprawie i hodowli drzew. I potrafią je wyprodukować.

- W miejscu wyciętych drzew, na zrębach, wprowadza się nowe, młode sadzonki drzew leśnych. Zawsze zgodnie z siedliskiem. Sadzonki te są przystosowane do trudnych warunków panujących w lesie. Pomaga im w tym grzyb mikoryzowy, którym szczepione są na szkółce – mówi Wojciech Stec, leśniczy szkółkarz.

Nadleśnictwo Dobrzejewice posiada wyjątkową na skalę regionu szkółkę kontenerową.

Szkółka Leśna Bielawy znajduje się w Toruniu, tuż przy rondzie olimpijskim.

Specjalizuje się w produkcji iglastych i liściastych gatunków drzew leśnych z zakrytym systemem korzeniowym (z bryłką). Posiada możliwości technologiczne pozwalające na wyprodukowanie do 5 000 000 sadzonek w ciągu jednego roku. Gotowe do wysadzenia sadzonki są już po trzech miesiącach od skiełkowania.

Szkółka jest jednym z najnowocześniejszych i proekologicznych tego typu obiektów w województwie.  Posiada nowoczesną, zautomatyzowaną linię siewną wraz z ogrzewanymi namiotami i placami zraszania.

Obiekt obsługuje profesjonalna, wykwalifikowana kadra. Istotnym elementem jest tu ponad 40 letnie doświadczenie w hodowlani drzew i krzewów, z czego prawie 8 letnie w produkcji materiału kontenerowego.

- Sadzonki wyhodowane na Szkółce Bielawy będą wykorzystane do odnowień powierzchni poklęskowych, po zeszłorocznej trąbie jaka przeszła w Borach Tucholskich. – mówi Paweł Nas, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrzejewice – Szybkość i jakość produkcji ma w tym wypadku znaczenie dla zapewnienia trwałości i ciągłości istnienia lasu.

Prostota + naturalność = sukces!                                         

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym mogą być wysadzane od wczesnej wiosny do późnej jesieni, niemal wszędzie. Gwarantowana jest blisko 100% przeżywalność. Wszystko w zgodzie z naturą. I z inspiracji lasem.

Las w ogrodzie czy ogród w lesie? Przyjdź i sprawdź ofertę!

Oprócz sadzonek w kontenerach, sprzedawane są także sadzonki z gruntu jak i w doniczkach. W ofercie szkółki znajduje się ok. 30 gatunków do zalesień, zadrzewień i nasadzeń ogrodowych. Różne gatunki dębów, jodeł, świerków, a także jarzęby, irga i wiele, wiele innych. W sam raz do wiosennych stylizacji w ogrodach. Bo sęk w tym by posadzić drzewo!

I to nie jedno! Masz las? Potrzebujesz dużo sadzonek? Warto z leśnikami porozmawiać. Więcej znaczy bowiem taniej.