Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę

Ogólnopolska akcja sadzenia lasu.

„1000 drzew na minutę"

Pod tym hasłem w całej Polsce ruszyła akcja sadzenia lasu wspólnie z przedstawicielami wielu grup społecznych.

Również w naszym Nadleśnictwie odbyło i wiele wspólnych spotkań edukacyjnych w których uczniowie posadzili swoje drzewka, a zaczęliśmy razem z UM. Toruń i Radiem Gra, gdzie na Barbarce, gwiazdy toruńskiego sportu, kultury, przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie szkół posadzili dęby, jarzęby, lipy, świerki.

Kolejne akcje sadzenia odbywały się już bardziej kameralnie w zaciszu leśnych powierzchni odnowieniowych.  W leśnictwie Wylewy  swój udział w nowe pokolenie lasu miały dzieci z przedszkola w Czernikowie, które wspólnie z leśnikami posadziły sosny, brzozy i wiele innych gatunków.

 

Odbył się również konkurs przyrodniczy w Szkole Podstawowej w Cypriance. W jury zasiadali przedstawiciele nadleśnictwa a jedną z nagród były drzewka które uczniowie wspólnymi siłami posadzili przed siedzibą szkoły.

 

Korzystając również z okazji spotkań edukacyjnych na Szkółce Leśnej Bielawy, uczniowie toruńskich szkół posadzili kilkaset drzewek dęba i buka oraz zgłębiali tajniki produkcji drzew od nasiona do gotowej sadzonki.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok !!!